makarska apartments
makarska apartments
makarska apartments
web camera makarska

 

makarska plaza smiraj
makarska plaza avio
Dubrovnik Bol Hvar
Jelsa Korčula Split
Biokovo Međugorje Mostar

Rafting

Trogir Omiš
Slapovi Krke Skradin Šibenik

Makarska:

Mesto Makarska leží 65 km južne od Splitu, hlavného mesta strednej Dalmácie regiónu. Makarska, vďaka svojej centrálnej polohe a veľkosti mesta, je najdôležitejšie rezort na známej "Makarksa riviéry". To sa nachádza v dobre chránenej zátoke pod pohorím Biokovo, dnes prírodný park. Mesto sa skladá z historickej časti a nová časť, ktorá je moderný, s hotely, súkromné ​​domy, reštaurácie, bary atď Hostia Makarskej sa môžu tešiť na krásne kamienkové pláže a stredomorskej vegetácie s olivovníkmi a borovicami. Makarska ponúka aj vynikajúce gastronomické príležitostí založených na ryby, víno a olivový olej, ktoré sú typické pre dalmatínske regiónu, ako aj bohaté športové zázemie sú tiež stojí za zmienku, predovšetkým vodné športy a potápanie kurzy. Pre milovníkov prírody, za Makarska je prírodný park Biokovo, najvyššia hora v centrálnej Dalmácii regióne, na ktoré sú organizované pešie výlety.

 

Výlety:

K prírodnom parku Biokovo, Split, Trogir, Solin, Dubrovníka, kaňon rieky Cetiny rafting zariadenia, Národný park Krka, lodné výlety na ostrovy Hvar, Brač a Korčula.

 

História:

Makarska bol prvýkrát spomenutý v roku 1502 v dokumente bosnianskymi Cadi Muhamed Musina. V týchto dňoch Turci okupovanej Makarska a mesto bolo centrom tureckej obchodu s ostatnými krajinami na Jadrane. Vzhľadom k neustálym attacs, Turci postavené veže na mesto brániť seba od Benátčanov. Napriek tomu bola Makarska pripojený Benátkach v roku 1681 a počas nasledujúcich sto rok panovania sa mesto rozvíjalo stále. Vzhľadom k rozvoju obchodu a všeobecne prosperity v 18. storočí, boli kostoly a paláce postavená súčasne s barokovou rezidencie pre mladých kráľovské. V priebehu 19. storočia bola Makarska vládol francúzskej a Austro-maďarčiny, ale ľudia Makarskej bol viac naklonený k chorvátskej národného obrodenia. Kultúrneho a verejného života sa neskôr na základe tejto tradície.  

 

Gastronomija:

Začnime s dezertom, pretože Makarska je známy pre sladkosti, predovšetkým dva druhy typické pre toto mesto. Jedným z nich je torta "Makarana" z mandlí a maraskino alkoholické nápoje známe ako dalmatínskej čerešňový likér. Iné sladké je Makaranian ravioli, malý cesto koláč s maticou filling.Other potraviny a nápoje ponúka nájdete na Makaranian tabuliek je rovnako bohatá a vkusné rovnako ako vo zvyšku Dalmácie. Odporúčame dalmatínske "pašticada" z hovädzieho mäsa plnené slaninou a cesnakom pripravené v čiernej víno. Samozrejme, že nemusíme zdôrazňovať, že červené víno ide najlepšie s takým jedlom. Uistite sa, že skúsiť dalmatínske prosciutto a syr s olivami namiesto šalátu. Samozrejme, tam je veľa rýb a rybích špecialít pre všetky chute.

 

Šport:

Odporúčame potápanie, pretože Adriatic je obzvlášť čistá v týchto častiach. Poznávame mora hlbiny a farby skryté pod morskou hladinou. Existuje niekoľko potápačských klubov v Makarskej, kde sa môžete dozvedieť základné zručnosti potápania a dozvedieť sa viac o tom, čo sa skrýva pod hladinou mora. Môžete sa tiež pokúsiť podvodná rybolov, ktorý je možné s podvodná povolenie na rybolov, môžete dostať od miestneho centra. Skúste plachtenie rovnako; Makarská má svoj ​​vlastný klub plavby a dlhú tradíciu plachtenie. To ponúka ďalšie služby, ako je zdvíhanie a umývanie lode. Napokon, tam je aj na bicykli. Môžete sa obrátiť na miestne cyklistický klub, kde môžete získať rady a odporúčania o tom, kde jazdiť, aby sa spoznať area.We ste niečo zabudli! Pohorie Biokovo je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí majú radi lezenie a horolezectvo. Všetci z vás, ktorí rovnako ako aktívnej dovolenky, nebojte sa, nebudete sa nudiť.

 

Zábava a nočný život :

Leto v meste Makarska je živý a zábavný ako v priebehu dňa a noci. Existujú rôzne prejavy, ako sú rybári nocí každý druhý piatok, kde môžete ochutnať rybie špeciality, zúčastniť osla závodu, a sledovať farebné ohňostroje vo večerných hodinách. Je tu tiež zaujímavé prak turnaj. Po dni strávenom na pláži, nočný život začína v miestnych kaviarňach s dobrou hudbou a farebné kokteily. Pláž kaviarne ponúkajú miesta, kde sa môžete baviť a tanec pod holým nebom a more je veľmi blízko, takže môžete ísť nočné kúpanie !

 

 

Ako sa tam dostať ?

 

Autom: Zagreb-Makarska 446 km auto cesta

Lietadlom: www.croatiaairlines.hr (Split airport 70 km)

Autobusom: www.promet-makarska.hr

Vlakom: www.hznet.hr (Split 50 km)

Miestne a medzinárodné trajektové linky: www.jadrolinija.hr