makarska apartments
makarska apartments
makarska apartments
web camera makarska
pogoda
google maps
zabava

 

makarska plaza smiraj
makarska plaza avio
Dubrovnik Bol Hvar
Jelsa Korčula Split
Biokovo Međugorje Mostar

Rafting

Trogir Omiš
Slapovi Krke Skradin Šibenik

Makarska:

Makarskiej znajduje się 65 km na południe od Splitu, stolicy Dalmacji Środkowej. Dzięki lokalizacji i wielkości miasta Makarska jest najważniejszym miejscem w znanym "Riwiery Makarskiej" Miasto leży w dobrze chronione zatoki poniżej zboczu góry, teraz park krajobrazowy. Miasto składa się z historycznych i nowych części, które są nowocześnie wyposażone w hotelach, domach prywatnych, restauracji, barów, itp. Makarska Goście mogą korzystać z pięknych piaszczystych plaż i śródziemnomorskiej roślinności lasów oliwne i sosny. Makarska oferuje doskonałą kuchnię na bazie ryb, wina i oliwy, typowe dla regionu Dalmacji, bogate zaplecze sportowe warto wspomnieć, zwłaszcza sportów wodnych i nurkowania. Dla miłośników przyrody, za Makarska jest zboczu parku, najwyższy szczyt w środkowej części Dalmacji, gdzie wycieczki. 

 

Wycieczki:

Na krajowym Park Slope, Split, Trogir, Solin, Dubrovnik, Mostar, Medjugorje, z kanionu rzeki Cetina rafting obiektów, Park Narodowy Krka, wycieczki statkiem na wyspy Brac, Hvar oraz Korcula.

 

Historia:

Makarska jest po raz pierwszy w1502-gie Dokument pan w Bośni sadzy Muhammad Musina. W tym czasie Turcy wziął Makarskiej i było centrum tureckiego handlu z innymi krajami w Adriatyku. Ze względu na ciągłe ataki Turków budowałeś zamki w mieście do obrony przed Wenecją. Jednak Makarska stanowi załącznik Wenecji w 1681 roku i przez następne sto lat rządów miasto stale się rozwijają. W związku z rozwojem handlu i dobrobytu ogólnego w 18 wieku, kościoły i pałace były budowane wraz z rezydencji barokowych dla młodych szlachciców. W 19 Wieku Makarska była pod panowaniem Francji i Austro-Węgier, ale mężczyźni byli bardziej skłonni do Makarska chorwacki ludowej. Kultury i życia publicznego później będzie w oparciu o tę tradycję.

 

Gastronomia:

Zacznijmy deser, ponieważ jest znana Makarska kuchni, zwłaszcza dwa gatunki są typowe dla tego miasta. One cake "Makarana" migdałów i likieru Maraschino znany jako trunek vušnja Dalmacji. Makarska jest drugim słodkie ravioli, torcik ciasta orzechowe nadzienie. Inne żywności i napojów oraz można znaleźć w ponudna Makaraskih restauracji jest tak obfite i smaczne jak reszta Dalmacji. Rekomendacje Dalmacji pašticada "wołowiny nadziewane boczkiem i czosnkiem przygotowany w czerwonym winie. Oczywiście, musimy zwrócić uwagę, że czerwone wino najlepiej pasuje z tego posiłku. Koniecznie spróbuj dalmatyńskiej wędzonej szynki i sera z oliwek, sałatek zamiast. Oczywiście, istnieje wiele ryb dania z ryb i dla siebie.

 

Sport:

Polecamy nurkowanie, ponieważ Adriatyku jest szczególnie widoczne w tej dziedzinie. Poznaj głębinowych, a kolor jest ukryta pod powierzchnią. Jest kilka klubów nurkowych w Makarska, gdzie można nauczyć się podstawowych umiejętności nurkowych i dowiedz się, co leży poniżej poziomu morza. Możesz także spróbować połowów, co jest możliwe z połowów, zezwolenia można uzyskać od lokalnego centrum. Spróbuj wyścigu, jak również, Makarska ma klub żeglarski i długą tradycję żeglarstwa. Oferuje on dodatkowe usługi, takie jak podnoszenie i czyszczenia łodzi. Wreszcie, nie jest jazda na rowerze. Możesz skontaktować się z lokalnym klubem na rowerze, gdzie można uzyskać porady i sugestie, gdzie do jazdy w celu poznania okolicy. Zapomnieliśmy coś! zboczu góry jest doskonałym wyborem dla tych, którzy uwielbiają się wspinać i pieszych. Wszyscy, którzy lubią aktywny wypoczynek, nie martw się, nie będziesz się nudzić.

 

Rozrywka i życie nocne:

Lato w Makarska jest żywy i zabawy w trakcie dnia i nocy. Istnieją różne wydarzenia, takie jak Noc Rybaków w każdy piątek innych, gdzie można skosztować specjałów rybnych, udział w wyścigu na osiołku, i oglądać kolorowe fajerwerki wieczorem. Istnieje również ciekawe praćaka turnieju. Po dniu spędzonym na plaży, życie nocne zaczyna się w lokalnych barach przy dobrej muzyce i kolorowych koktajli. barów na plaży, gdzie można partjati Isui taniec i na zewnątrz w pobliżu morza, dzięki czemu można wejść na basen noc!

 

Jak dojechać?

 

Samochodem: Zagreb-Makarska 446 km autostrada.

Samolot : www.croatiaairlines.hr (Split Airport 70 km)

Autobusom : www.promet-makarska.hr

Pociąg : www.hznet.hr (Split 50 km)

Lokalne i międzynarodowe linie promowe: www.jadrolinija.hr